Ostara, maga a név, a germán Eostre istennőtől származik, és az Eostre- névből eredhet az ösztrogén szó is.
Ostarát a tavaszi napéjegyenlőséghez kötik, olyan szimbólumokkal, mint a nyúl és a tojás amik a termékenység és az új élet jelképei.

forrás: Wikipédia
Az Ostara neve az angol east szóban is gyökerezik, ami természetesen a felkelő nap iránya; hollandul a kelet oost, németül pedig Ost.
A nap keleten kel, és így Ostara lényegében a kelet istennője és a felkelő nap istennője, aki reményt, örömöt és új életet hoz ebbe a világba.
A germán Ostara istennő, akit néha nyúllal ábrázolnak, más kultúrákban gyakran Hekatéval vagy Freyjával hozható kapcsolatba, akiknél a nyúl szintén totemállat,
Tehát a nyúl szimbolikája több tavaszi istennőnél is visszatér.
A nyúl a tavasz és a termékenység nagyon régi, hagyományos szimbóluma is.

A nyulak szorosan kapcsolódnak a húsvéthoz, amit a mai húsvéti nyuszi hagyományban is láthatunk, ahol a nyuszi egy kosár tojást hoz.
A tojások természetesen szintén a termékenység szimbólumai, és ez az évnek az az időszaka, amikor a termékenység igazán felerősödik, és eléri a csúcspontját.

Hogyan ünnepelhetjük Ostarát?
1. Készíthetünk mágikus seprűt!


A mágikus seprűket nyírfából készítik. Ennek az az oka, hogy a nyír általában az első fa, amely ebben az évszakban lombot hoz, ezért a tavasz, az életerő és a termékenység szimbóluma.
Ezenkívűl régen úgy tartották hogy a Nyírfa gallyai és ágai rontáselhárítóak, ezért sok ház bejáratánál tartottak ilyen seprűt.
Készítése :
Frissen vágott nyírfaágakat használjunk, amelyeket egy mogyorófa nyélre szorosan többszörössen köthetünk.
Hagyjuk néhány napig száradni, hogy a kötés megszilárduljon.
Így készül egy hagyományos gallyseprű (besom).

(p.s vehetünk akár online is nem feltétlenül kell csinálni, csak legyen nyírfából és mogyorófából..)
2. Készíthetünk egy Oltárt, vagy egy Ostara ‘sarkot’ otthonunkban
Az Ostara oltár nemcsak dekoráció:
Segít tudatosan megélni a megújulást.
Ha az oltár mellé készítünk egy álomtáblát is, képekkel, szavakkal és szimbólumokkal arról, mit szeretnénk növekedni az életünkben ,
akkor a természet ébredését a saját céljainkkal kapcsoljuk össze.

Így az oltár egy emlékeztetővé válik arra, hogy ahogy a magok tavasszal kihajtanak, a mi terveink és álmaink is elindulhatnak növekedni.
3. Kezdjünk el szezonálisan és lokálisan étkezni, ez segít a környezetvédelemben is.
Falun lakom, és nálunk tavasszal kezdenek újra többet tojni a tyúkok, ezért ilyenkor mindig bőségesen van friss tojásunk.
A szezonális táplálkozás meg egészségesebb, ízletesebb, környezetkímélőbb és gyakran olcsóbb is.

ilyenkor például a spenótot is szedik.
Ilyenkor sokszor csinálok spenótos frittatát vagy egy finom omelettet friss, szezonális alapanyagokból.
A tojás héját meg nem dobom ki, hanem a kert földjébe szórom.
Ez egy apró felajánlás a természetnek, és közben a talajt is gazdagítja.


Jól esik néha visszaadni a természetnek.
Élvezzük hát a tavaszt, adjunk hálát…
Kitudja hány tavaszt fogunk még megélni..
Legyünk az itt és Mostban.
Legyünk.

